Opozice kritizovala bazén na Slovanech, hygienické podmínky jsou ale dodrženy

Na sociálních sítích začaly kolovat snímky, které ukazovaly na to, že bazén na Slovanech nevypadá příliš vábně. Ředitel bazénu Tomáš Kotora kritiku veřejnosti vnímá, podle jeho slov šlo ale o fotky, které vznikly těsně před velkou čtvrtletním údržbou. Všechny hygienické jsou dodrženy.

Debatu o bazénu začala včera na zastupitelstvu opozice. „Ne vždycky je tam evidentně dbáno na dostatečnou čistotu a dodržování hygienických podmínek. Některé části jsou určené pouze určitému okruhu návštěvníků. Například malý bazén mohou rodiče s dětmi využívat kvůli probíhajícím kurzům jen před osmou a po 19. hodině. Také ve velkém bazénu je často vyhrazena pro volné plavání jen třetina, a to jen v části s menší hloubkou a na šířku,“ prohlásil.

Ředitel bazénu Tomáš Kotora podotkl, že jsou všechna hygienická pravidla dodržena. „Chodí tam pravidelné kontroly z hygieny jak na kvalitu vody, tak na stěry. Plíseň v bazénu na Slovanech nikdy nebyla a není. Na podněty veřejnosti reagovat budeme, ale musíme to projednat s organizacemi, protože nejsme jediní, kdo celý bazén využívá. Jde o určité problematické hodiny, ale my to ku prospěchu vyřešíme. Od září převezme klub i dětský bazén a veřejnost se tam dostane i odpoledne,“ podotkl Kotora. Fotografie kolující na sociálních sítích byly podle něj pořízené těsně před čtvrtletní údržbou areálu a veškeré závady zmizely za dva dny.

Do celé debaty se vložil také primátor Martin Zrzavecký. „Podporu provozu považujeme určitě za dostatečnou. U investic je otázkou, co s bazénem plánujeme do budoucna,“ dodal.