Opilý řidič utekl od nehody, zadržel ho policejní pes Darek

Dodávka prorazila plot a zastavila se o strom. Foto: Policie ČR

Dramatické vyvrcholení měla dopravní nehoda nákladního automobilu tovární značky Fiat Ducato, který havaroval na křižovatce silnice II/197 s místní komunikací v obci Železná na Domažlicku. Sedmačtyřicetiletý řidič totiž po nehodě od zdemolovaného auta utekl a po horké stopě se pak za ním pustil služební policejní pes Darek.

„Motorista vjel v mírné levotočivé zatáčce na pravou krajnici, vpravo mimo komunikaci, kde narazil do oplocení areálu bývalé roty a dále do stromu a náletových stromů. Vyvázl bez zranění, ale z místa nehody utekl, aniž by splnil zákonnou oznamovací povinnost. Na místo byl povolán policejní psovod se svým služebním psem. Čtyřnohý parťák Darek byl úspěšný a řidiče brzy vypátral,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Po dechové zkoušce bylo policistům jasné, proč řidič od svého havarovaného vozu utekl. Opakované měření totiž prokázalo, že má v krvi 2,19 promile alkoholu. Následně se zadržený motorista dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v domažlické nemocnici a na místě také přišel o řidičský průkaz. Na vozidle Fiat vznikla škoda ve výši 150 tisíc korun, na oplocení objektu byla škoda vyčíslena na tři tisíce korun a na vegetaci na dva tisíce korun.