Opilý řidič sestřelil protijedoucí vozidlo, obě auta šla přes střechu

Nehoda dvou vozidel u Švihova. Foto: HZSPK

Přes střechu se po střetu převrátily dva osobní automobily na silnici mezi obcemi Švihov a Lhovice na Klatovsku. Nehoda se stala v neděli večer. Policisté při vyšetřování velmi rychle zjistili i hlavní příčinu karambolu. Dechová zkouška u jednoho z řidičů prokázala, že má v krvi přes dvě promile alkoholu.

„Jedenapadesátiletý muž z obce na Tachovsku projížděl mírnou pravotočivou zatáčku a přejel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem značky Škoda Octavia. Po střetu se obě vozidla převrátila přes střechu,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Tento automobil se převrátil přes střechu a zůstal ležet na boku. Foto: HZSPK

Řidič vozidla značky Ford se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,97 a opakovaně 2,06 promile alkoholu. Řidič i jeho spolujezdec utrpěli zranění a byli převezeni do zdravotnického zařízení v Klatovech. A aby toho nebylo málo, řidič za jízdy neužil bezpečnostní pás.

„Policisté po prohlídce dvou vozidel zadrželi osvědčení o registraci vozidel i řidičský průkaz podnapilého řidiče. Odhadnutá hmotná škoda činí 250 tisíc korun. Motorista je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila policejní mluvčí.