Opilý řidič havaroval na Sušicku, spolujezdec utrpěl vážné poranění hlavy

Alkohol za volantem zřejmě sehrál rozhodující roli u dopravní nehody osobního automobilu, která se stala v sobotu večer v Červených Dvorcích u Sušice na Klatovsku. Pětadvacetiletý řidič vozu značky Audi tam ve 23.15 hodin jel ve směru od Sušice. S vozidlem dostal smyk, vyjel vpravo na zledovatělý sníh, odtud se vozidlo odrazilo a narazilo do domu. Pak se auto převrátilo na střechu.

„Ve vozidle jel i devatenáctiletý spolujezdec, který utrpěl vážnější zranění, do nemocnice ho transportoval vrtulník letecké záchranné služby. Řidiče převezla do nemocnice k ošetření sanitka. Dechová zkouška u řidiče měla pozitivní výsledek na alkohol, nejdříve 2,2 promile a při opakovaném měření 2,07 promile,“ informovala mluvčí policie Pavla Burešová.

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová doplnila, že vrtulník transportoval do plzeňské fakultní nemocnice muže s těžkým úrazem hlavy. „Záchranáři mu museli zajistit dýchací cesty. Putoval rovnou na urgentní příjem do fakultní nemocnice. Druhého muže odvezla sanitka do Klatovské nemocnice s lehčím zraněním,“ uvedla Svobodová.

V sobotu odpoledne už zasahoval vrtulník letecké záchranné služby u jiné vážné nehody na Klatovsku. Nedaleko od Klatov narazil osobní automobil do stromu. V tomto případě transportoval vrtulník řidiče, zatímco spolujezdce odvezla záchranka do nemocnice pozemní cestou.