Opilec kradl šátečky pekaři přímo pod nosem

ilustrační foto / plzen.cz

Úsměvný případ řeší policisté Obvodního oddělení Plzeň – střed. Ti byli minulý čtvrtek krátce po druhé hodině ranní přivoláni do podchodu v centru Plzně, kde se nacházel zoufalý rozvozce pečiva. Ten na linku 158 oznámil krádež sladkých šátečků.

Když policejní hlídka na místo přijela, v prostoru před obchodem s pečivem nalezla dva muže. Jedním byl rozvozce, který přivezl zásoby sladkého pečiva do místního obchodu, druhým byl muž, který z těchto zásob odcizil tři sladké šátečky. Poškozený hlídce vypověděl, že kolem druhé hodiny ranní na místo přivezl pečivo, které v plastových bednách jako obvykle uložil před vstupní dveře do prodejny. V okamžiku, kdy se začal z místa vzdalovat, aby došel pro další zboží, si všiml zhruba 40letého muže, jak prochází kolem beden. Když je míjel, vzal z jedné přepravky tři kusy sladkého pečiva. Dva strčil do kapsy, jeden začal ihned pojídat. Pekař na muže zakřičel, aby zboží vrátil, a když pachatel neuposlechl, přivolal si na pomoc policisty.

Možná by vše skončilo domluvou, kdyby se neukázalo, že hladový zloděj je silně pod vlivem alkoholu. I když zprvu reagoval na požadavky pekaře na vrácení lupu a skutečně chtěl okradenému vrátit i již nakousnutý kousek, vůči policistům byl arogantní, chvílemi vulgární a naprosto odmítal komunikovat. V jednom okamžiku se dokonce rozhodl z místa odejít. „Policisté za ním šli v poklidu až na nejbližší zastávku městské hromadné dopravy a snažili se s ním situaci po dobrém vyřešit. Nakonec 43letý muž díky své vzrůstající agresivitě skončil s pouty na rukou v policejním voze. Protože byl silně pod vlivem alkoholu, byl ihned převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodala Hana Štefflová.