Opilci zaměstnávali hlídky strážníků. Jeden nadýchal téměř 3,3 promile

foto: MP Plzeň

V průběhu čtvrtka odvážela Městská policie do protialkoholní záchytné stanice tři muže notně posilněné alkoholem. Jeden z nich nadýchal 3,27 promile.

foto: MP Plzeň

Na záchytce skončil jako první jednačtyřicetiletý Plzeňan, který ve dvě hodiny odpoledne ve Škroupově ulici pokřikoval sprosté výrazy na kolemjdoucí. „S nadávkami se zaměřil také na strážníky. Kvůli opilosti nekontroloval své chování a neudržel se pevně na nohou,“ popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Další událost spojená s pitím alkoholu byla městské policii hlášená po osmé večer ze Sukovy ulice. „Opilému cizinci se nechtělo odejít z lavičky u místního restauračního zařízení. Nedokázal udržet rovnováhu při sezení, stále se z ní sesouval na zem. Hrozilo, že by si mohl pádem způsobit zranění,“ podotkla Pužmanová.

O půl hodiny později našli strážníci ze služebny Městské policie Plzeň – Střed muže, který ležel v Šumavské ulici na chodníku. „Zjistili, že je muž značně opilý, přičemž obrovský problém je pro něj samostatná chůze. U dvaatřicetiletého muže provedli strážníci dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 3,27 promile,“ dodala mluvčí.