Opilci v ulicích. Rekordmanem je muž s téměř pěti promile alkoholu

Opilec ve Smetanových sadech. Foto: MP Plzeň

Od začátku měsíce bylo na protialkoholní záchytnou stanici převezeno městskou policií osm osob. „Rekordmanem“ je muž, který nadýchal 4,95 promile.

Rekordman. foto: MP Plzeň

Hned první záříjový den si na záchytné stanici pobyl sedmapadesátiletý muž z Plzně, který už spal na chodníku Purkyňovy ulice. „Muž nebyl chopen se postavit na nohy, ani provést dechovou zkoušku,“ uvedla Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň. O den později skončil na záchytce čtyřicetiletý muž, který ležel na chodníku poblíž vozovky Škroupovy ulice.

Poté měli strážníci do víkendu s opilci „volněji“. Zlom opět přišel v sobotu 7. září, kdy v ranních hodinách strážníci převáželi z Lobezské ulice dalšího muže, který nebyl ani schopen prokázat svoji totožnost. „Na protialkoholní záchytné stanici byl tento muž jim dobře znám a hned věděli, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z jižního Plzeňska,“ sdělila Kuchynková. Téhož dne před třináctou hodinou hlídka městské policie převážela další podnapilou osobu ze Slovanské ulice. Zde se jednalo o třiačtyřicetiletého muže.

foto: MP Plzeň

V pondělí 9. září po deváté hodině vyjížděli strážníci k Plaveckému bazénu Slovany, kde se měl pohybovat zmatený, zřejmě podnapilý muž. „Na místo také dorazila záchranná služba. Po vyšetření byl muž převezen k vystřízlivění na záchytnou stanici,“ uvedla Veronika Kuchynková. Tentýž den před čtrnáctou hodinou převáželi ze Smetanových sadů dalšího strážníkům velmi známého muže, který byl navíc pomočený a značně zapáchající. Dvaatřicetiletý muž nadýchal 3,17 promile. O hodinu později na Americké třídě před rychlým občerstvením seděla v dešti na zemi jednatřicetiletá žena, která vzhledem ke své opilosti, nebyla schopna komunikovat a vydávala ze sebe jen neurčité zvuky. I ona skončila na záchytné stanici.

Rekordmanem byl padesátiletý muž z Pardubic, který v úterý nadýchal 4,95 promile. Strážníci před 11. hodinou procházeli Mlýnskou strouhou, kde si povšimli muže spícího na lavičce. S obtížemi sdělil svoji totožnost, ale chůze schopen nebyl. Když strážníci uviděli hodnotu alkoholu v dechu, nestačili se divit. I tento muž okusil prostředí plzeňské záchytky.