Opilá cizinka měla v krvi 2,5 promile alkoholu, auto uvěznila na zdi

Opilá cizinka zaparkovala auto hodně netradičně. Foto: Policie ČR

Na opěrné zdi zaparkovala velmi netradičně svůj automobil značky Mazda řidička (63) v Železné Rudě. Zcela jistě se nejednalo o záměr, ale o nehodu. Událost se stala na komunikaci od ulice Javorská podél garáží hasičského záchranného sboru. Cizinka vyjela vlevo mimo komunikaci na travní plochu nad opěrnou zdí a přední částí vozidla sjela po opěrné zdi na plochu u čerpací stanice.

Nehoda se stala v Železné Rudě před garážemi hasičů. Foto: Policie ČR

„Vozidlo pak zůstalo zaklíněno na hraně opěrné zdi. Řidičku policisté vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídila vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 2,51 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Žena následně putovala v doprovodu policistů do Klatovské nemocnice, kde se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Škoda na vozidle byla vyčíslena na pět tisíc korun. Dopravní policisté řidičce zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Cizinka je teď podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto: Policie ČR