Olympijský vítěz, mistr světa a další. Na týmovém běhu se to hemžilo hvězdami

foto: V. Čermák

Týmový půlmaraton Craft Team Running přilákal do Plzně nejednu sportovní hvězdu. Běhu se zúčastnil například olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, medailista z mistrovství světa i Evropy a jeho kolega Jan Kuf, atlet Jan Sýkora či olympionik a triatlonista Přemysl Švarc.

Závod běžely čtyřčlenné štafety v celkem 16 okruzích ( o délce 1 318 metrů). Podle pravidel se běžci mohou střídat podle libosti, určovat strategii i taktiku přímo v průběhu závodu, jen každý musí běžet aspoň dvakrát. Závodily přitom mužské, ženské i mix týmy. „Do kategorie mixů se snižuje náročnost složení sestavy, postačují různá pohlaví v libovolné kombinaci jedna plus tři nebo dva a dva,“ říká Martin Dvořák z pořadatelské agentury SportGroup.

Roli favoritů na vítězství v absolutním pořadí potvrdil stejně tak jako před měsícem v Praze s velkým náskokem tým hvězd s dvojčaty Davidem Svobodou – olympijským vítězem v moderním pětiboji z olympijských her v Londýně a Tomášem Svobodou – mistrem světa v biathle v roce 2017, kombinaci plavání a běhu, ověnčený i dalšími medailemi z mistrovství světa a Evropy v biathle a triatlonu. Dalšími členy byli další úspěšný pětibojař Jan Kuf a běžec Jan Sýkora.

Hned v několika rolích se závodů účastnila místostarostka Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Eva Trůková. Nejenže oficiálně zastupovala na závodech městský obvod, významně se podílela na organizaci závodu, včetně předávání cen, ale sama se i závodu úspěšně zúčastnila ve smíšené štafetě.

Ještě před hlavním závodem se uskutečnil běh Family Run, kde bojují společně rodič (800 m) a potomek (200 m), což byla i ideální možnost jak oslavit společně Den dětí.

Více fotek z akce najdete v naší fotogalerii.