Olympiakos? Vyzrálé mužstvo, říká Vrba. Pokud ho nevyhodí, poprvé v životě poletí do Řecka

foto: FC Viktoria Plzeň

Po dvou vítězstvích ve Fortuna:Lize přichází zápas ještě většího kalibru. Viktoria Plzeň zahájí svoji pohárovou cestu úterním domácím duelem proti Olympiakosu Pireus. „Je to mužstvo, které bylo druhé v lize a to už ukazuje obrovskou sílu,“ je jasné trenéru Plzně Pavlu Vrbovi.

Pavel Vrba má v evropských předkolech téměř neuvěřitelnou bilanci. Ze 14 zápasů jen jednou prohrál a jednou remizoval. „Měl jsem a mám skvělé mužstvo,“ zlehčoval. Už s vážnější tváři pak skládal Olympiakosu komplimenty. „Porovnávám to trochu s první kvalifikací o Ligu mistrů, kdy jsme šli proti Rosenborgu Trondheim a Kodani. Je to mužstvo, které bylo druhé v lize a to už ukazuje obrovskou sílu. Jsou vyzrálí, zkrátka zkušené mužstvo,“ popsal plzeňský kouč, který musel řešit trable především v defenzivě. K vykartovanému Limberskému přibyli zranění Hubník, Řezník a Hejda. Poslední dva jmenovaní by ale nakonec měli být k dispozici. „Aktuálně to vypadá, že nebudou pouze Beauguel a Hubník,“ dodal Vrba.

Olympiakos Pireus bude vůbec prvním řeckým celkem, s kterým se Západočeši utkají. „Pokud za týden nebudu vyhozený, tak dokonce vůbec poprvé poletím do Řecka,“ prohlásil s nadsázkou plzeňský trenér. S jakou náladou se tam vydá, bude jasné zítra kolem 21. hodiny.