Okouzlující jas a neutajené tajemství – nová couture kolekce Zuzany Kubíčkové představena v Madridu

foto: zuzanakubickova.com

Inspirace kolekce Couture 2019 návrhářky Zuzany Kubíčkové se začala odvíjet od místa, kde se v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku uskutečnila světová premiéra její přehlídky – od budovy Rudolfina. Majestátní budovu Rudolfina a jistou nostalgii na dobu jejího vzniku, rozkvět průmyslové revoluce, období optimismu a víry v lepší zítřek reflektuje kolekce, jejíž modely jsou velkorysé, prosvětlené a plují kolem postavy, jako by byly ze vzduchu. Broušený křišťál odráží světlo v místnosti, tyl a peří tancují kolem těl.

Kubíčková zobrazuje ženu v celé její kráse. Pracuje s materiály lehkými jako vánek a konceptem neo-negližé a vytvořila třicet modelů spíše klasických střihů, které kombinací materiálu a zdobení získávají na výjimečnosti. Barevná paleta se nese v intimních valérech pudrové, nude a béžové, které doplňuje smetanová, černá a černobílý potisk. Hojně se objevuje vyšívaný tyl a bavlněná krajka doplněné o hedvábí a nylonovou organzu, jež svou průsvitností vytváří téměř neviditelné oděvy. Vrcholem kolekce je róba ušitá z jedinečné křišťálové sítě Preciosa.

Na tvorbě kolekce Kubíčková spolupracovala se společností Preciosa, jejíž křišťálové kameny a voskové perle dotvářejí jednotlivé modely. Mezi jinými sáhla i po šatonových růžích Maxima, které odrážejí až 264 paprsků světla a jsou tak nejtřpytivějším kamenem ve své kategorii na světě.

Přehlídka Zuzany Kubíčkové v Madridu se koná v rámci výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program. Přehlídku jako spolupořadatel podpořila také Česká centra. „Prezentace české módní scény patří k významným aktivitám, na které se Česká centra zaměřují při prezentaci současné tváře Česka. Pořádáme módní přehlídky, spolupracujeme se zahraničními týdny módy a zveme zahraniční odborníky, aby se v ČR seznámili s místní módou,“ říká k přehlídce Monika Koblerová, ředitelka Úseku kulturní diplomacie a Sítě Českých center.