Velké policejní manévry. Okolí fotbalového stadionu uzavře bitka fanoušků

ilustrační foto: Policie ČR

Rvačka fanoušků, mezi nimiž se nachází i střelec. Takový je námět velkého cvičení, které se uskuteční v úterý 4. června po poledni v plzeňské fotbalové Doosan Aréně. Okolí stadionu tak bude pro veřejnost zcela uzavřené.

Podle policejní mluvčí Martiny Korandové se akce zúčastní 336 cvičících a 336 figurantů. „Policisté a ostatní složky IZS budou zasahovat v rámci modelové situace přímo na fotbalovém stadionu. V jednom sektoru dojde k použití pyrotechniky, která zraní hráče na hřišti a rozhodčí ukončí předčasně zápas. Na žádost klubu vstoupí policisté na stadion, aby zajistili veřejný pořádek a ochranu života a zdraví návštěvníků. Najednou dojde k potyčce mezi skupinkou fanoušků, kteří hodili dýmovnici a ostatními návštěvníky. Jeden z agresivních fanoušků začne střílet a druhý zraní několik lidí nožem. Střelec a útočník s nožem si vezmou rukojmího a ještě zraní další dva pracovníky bezpečnostní agentury. Policisté vše budou muset zvládnout tak, aby nedošlo k velkým ztrátám na životech a zdraví. Musí zajistit evakuaci návštěvníků a poskytnutí první pomoci. Zraněné osoby budou předávat záchranářům a hasičům až v bezpečném prostoru, odkud bude probíhat transport raněných na shromaždiště,“ popsala Korandová námět cvičení.

V souvislosti se zabezpečením hladkého průběhu cvičení a k zajištění bezpečnosti všech osob se bude po 12 hodině uzavírat okolí fotbalového stadionu. „Proto prosíme všechny, kteří v okolí stadionu či u řeky sportují, venčí svá zvířata či chodí na procházky, aby v úterý 4. června své aktivity směřovali do jiné části města. Omezení bude trvat zhruba do 16 hodin,“ doplnila Korandová.

Celé cvičení je součástí týdenní mezinárodní cvičení složek integrovaného záchranného systému. Policisté pořádkových a zásahových jednotek Policie České republiky a Spolkové republiky Německo budou v Plzeňském kraji procvičovat taktické postupy, koordinaci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a komunikaci v různých modelových situacích.