Okolí Boleveckých rybníků obsadil Běh Plzeňské teplárenské

Už popáté se uskutečnil Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Převážná část jednotlivých tratí vedla lesem, po písčitých cestách mimo provoz. Do cíle doběhlo celkem 166 běžců.  48 z nich doběhlo do cíle trasy 5,5 km, 30 účastníků běželo 3,5 km a 11 běžců se zúčastnilo nesoutěžního běhu na 2 km. Nadšených dětských závodníků bylo celkem 77.

Jednotlivým trasám přiřadili organizátoři různá motta. Nejkratší trasa nesla název „Zvládnu uběhnout 2 km po rovině?“, trasu o délce 3,5 km nazvali „Už si troufnu i menší kopec!“ a tu nejdelší, 5,5 km dlouhou „Nemám problémy ani s náročným kopcem.“

Protože byl závod byl i součástí Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, mohly zde děti a mládež sbírat body do celkového hodnocení poháru. Samozřejmostí už se stalo měření časů pomocí čipů a výsledkový servis. V neposlední řadě bylo pro všechny běžce velice zajímavé, že startovné se neplatilo.

This slideshow requires JavaScript.

Závod se uskutečnil pod patronací slavných olympioniků – olympijského vítěze ve střelbě z libovolné malorážky z roku 1968 v Mexiku Jana Kůrky a bronzového medailisty v triatlonu na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 Jana Řehuly, kteří pro děti uspořádali také autogramiádu a osobně odstartovali i několik závodů. Přítomen byl i generální ředitel Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela, který také odstartoval jeden ze závodů.

Účastníci běhu dostali občerstvení zdarma. Připraveny byly medaile pro všechny děti a bohatý byl i doprovodný program – skákací hrad, taneční vystoupení skupiny Disco Klub Team Rokycany a autogramiáda olympioniků. Kompletní fotogalerii najdete zde.

Vybrané výsledky

Hlavní závod na 5,5 km:

Celkovým vítězem hlavního závodu běhu na 5,5 km se zcela suverénně stal v čase 17:51 min orientační běžec Jiří Valeš z OK Lokomotiva Plzně o více jak 2 minuty před srbským běžcem Dimitrijem Crnokrakem a Tomášem Korandou z Plzně. Mezi ženami vyhrála Teodora Chvalová z Forrest Gump Teamu, na druhém místě doběhla Gabriela Korbášová BK Žatec a třetí Julie Soukupová z Forrest Gump Teamu.

Závod v běhu na 3,5 km:

Zvítězil v čase 13:08 min Daniel Kraus, který úspěšně kombinoval oba delší běhy. Na druhém místě doběhl Richard Kotáb (UWG) v čase 13:34 min a na třetím v čase 15:02 Ján Korytár. Nejrychlejší ženou byla Zlata Lukášková (AC Falcon Rokycany). Druhá skončila Eva Nováková (Sport Club Plzeň) a třetí Šárka Krausová (321 start)..

Závody dětí:

Děti běžely své závody v lesích okolo kempu na Ostende a jejich trasy měřily 300 m, 1,1 a 2 km. Vítězi svých kategoriích se stali Vojtěch Musil z Dobřan, Helena Hošťálek z Plzně, Lukáš Beck (AC Mariánské Lázně), Sofie Hettlerová (AK Škoda Plzeň), Jiří Rejzek (AC Falcon Rokycany), Andrea Šleisová (AC Domažlice), Jiří Špiroch (SK Kopidlo), Stela Provalilová (Mílaři Domažlice), David Špale (AK Škoda Plzeň), Kateřina Šebestová (AC Domažlice) a Kateřina Sedláčková (TJ Sokol Plzeň Petřín).