Odmítnutí vlády v referendu. Tak si představuje budoucnost ČSSD starosta Doubravky

Michal Chalupný je novým předsedou ČSSD v Plzni

„Obranu za zemědělství?“ – diví se nejnovějším změnám v chystané vládě ANO a ČSSD starosta čtvrtého plzeňského obvodu Michal Chalupný (ČSSD). „A okamurovci zůstávají? No asi bych našel 100 + 1 důvod proč je to špatně a že tohle je vlastně zárodek budoucího krachu vlády,“ píše starosta na svém Facebooku.

Chalupný je dlouhodobě odpůrcem společné vlády ANO s ČSSD podporované komunisty. „Takže bych nebral jako vítězství ani kdyby jsme vyjednali místo premiéra… Posloužíme jako fíkový list pro vládnutí koalice ANO + KSČM + SPD a zároveň se zneviditelníme jako strana prosazující zájmy demokratické levice,“ konstatuje doubravecký starosta.

Chalupný nabízí sociálním demokratům své řešení. „Odmítnutí vlády v referendu, prodat Lidový dům a poplatit dluhy po Altnerovi. A pak kritizovat každé chybné rozhodnutí vlády, z pozice levicového voliče. A že takových, s přicházející recesí, brzy bude hromada,“ konstatuje. „Opozice navíc přinese i odchod parazitů, co socdem jen využívali ke svým lumpárnám a kšeftíkům. Je to můj osobní názor a můžu se mýlit. A taky věřím (možná u některých person naivně), že naše současné vedení účast ve vládě vidí jako záchranu ČSSD. Jen já si to, na základě historických zkušeností z evropské politiky, nemyslím,“ netají se Chalupný svým jednoznačným názorem.