Dal dva góly, ale mohlo být lépe. Jsem dřevák, smál se Luboš Rob

Luboš Rob. Foto: M. Osvaldová

Bodově nejlepší zápas v extralize zažil včera útočník Luboš Rob. Na výhře 5:4 nad Zlínem se podílel dvěma góly a jednou asistencí. Ve třetí třetině měl přitom na holi i hattrick, ale svoji tutovku promrhal. „Není to ale, že bych nechtěl zaplatit, jen jsem dřevák,“ smál se po zápase.

Dva góly, oba buď v přesilové hře nebo těsně po ní. Jak byste je popsal?
Přesilovky teď hodně trénujeme, celkem nám to vycházelo. U prvního gólu šlo o rychlou a pěknou přihrávku, stačilo to pouze trefit. U druhého byla v brankovišti mela a puk vypadl, stačilo ho pouze doklepnout. Za góly jsem rád, ale důležitější je vítězství. Protože kdybychom prohráli, tak by byly k ničemu.

Druhou branku posvětili rozhodčí až po konzultaci s videem. Byl jste si jistý, že bude platit?
Abych řekl pravdu, nebyl jsem přesvědčený, že bude platit. Trochu jsem se bál, protože jsem tuhle situaci zažil poprvé, aby se u mého gólu řešilo, jestli platí. Ale kluci říkali, že v brankovišti nikdo nebyl.

Ve třetí třetině jste měl obrovskou šanci a mohl jste dosáhnout hattricku..
Trenéři pořád tlačí, ať střílím z první, tak jsem to zkusil. Teď jsem měl ale možná počkat. Každopádně to není tím, že bych nechtěl platit do kasy za hattrick, jen jsem dřevák. (smích)

Nakonec zápas rozhodla dvojnásobná přesilovka. Zatímco vy jste ji proměnili, hosté ne..
Určitě, kdo nedá přesilovku 5 na 3, tak nemůže vyhrát. Výhra asi proto byla zaslouženější.

Ve vašich zápasech padá hodně gólů. Čím si to vysvětlujete?
Není to příjemné. Já osobně jsem se ze čtyř zápasů dostal dvakrát poprvé na led a to už jsme prohrávali. Určitě bychom minimálně venku měli vydržet první část bez inkasovaného gólu. Je to vizitka celého družstva, nejenom obrany nebo gólmana, ale i nás útočníků. Musíme vzadu více pomáhat.