Obyvatelům Přeštic začal sloužit nový přestupní terminál za 12 milionů

Součástí nového přestupního terminálu jsou i parkovací boxy. Foto: Eva Šafránková

Nový přestupní terminál začal sloužit občanům v Přešticích na jižním Plzeň. Starosta města Karel Naxera (TOP 09) si od něj slibuje především zklidnění dopravy a větší komfort pro cestující. Ti museli někdy nedobrovolně podstupovat kličkovanou mezi autobusy a osobními auty u vlakového nádraží v Přešticích na jižním Plzeňsku. Díky novému terminálu, který vznikl za nádražní budovou, už nic takového nehrozí.

Nový terminál slavnostně otevřel starosta Přeštic Karel Naxera.

„Za 27 milionů korun vzniklo devět moderních zastřešených autobusových zastávek, 72 parkovacích míst, z toho 63 je v režimu „zaparkuj a jeď.“ Dalších 78 parkovacích míst pro kola je i v unikátních dvoupatrových systémech. Věřím, že to vše usnadní lidem pohodlnou kombinaci různých způsobů cestování a pomůže zvýšit podíl veřejné dopravy,“ uvedl starosta Přeštic Karel Naxera. Podle jeho slov jde navíc o jeden ze způsobů, jak snížit alespoň o trochu intenzitu dopravy na silnici I/27, která prochází Přešticemi. „Výrazně tomu však pomůže až plánovaný obchvat města. V brzké době zahájíme výkupy pozemků pro jeho výstavbu,“ doplnil starosta města.

V Přešticích vznikl i nový kruhový objezd.

Na nový integrovaný přestupní uzel, který byl otevřen 5. října, přispěla částkou 11,7 milionů korun Evropská unie, město Přeštice investovalo 9,7 milionů korun a 5,6 milionů korun poskytl Plzeňský kraj. Součástí stavby je též nový kruhový objezd, od kterého si radnice slibuje větší bezpečnost provozu v této části města.