Obyvatelé Slovan se dočkají. Odstartovala stavba sběrného dvora

V dosud nevyužívaném areálu na křižovatce ulic U Seřadiště a Na Bořích na Slovanech začala výstavba sběrného dvora. Náklady na projekt činí 29,85 milionu korun bez DPH, hotovo má být za půl roku.

Nový sběrný dvůr Na Bořích bude zaujímat plochu zhruba 3100 metrů čtverečných obehnanou dva metry vysokým neprůhledným plotem. „Ve sběrném dvoře bude stát pod přístřešky s ocelovou konstrukcí 23 velkoobjemových kontejnerů pro různé druhy odpadu, budou zde umístěny dvě mostní váhy o nosnosti 5,5 tuny a buňka pro obsluhu s hygienickým zázemím. Součástí dvora je i EKO sklad pro shromažďování nebezpečných odpadů,“ popsal David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně, jenž má projekt na starost s tím, že evidence odpadů bude vedena v souladu s platnými předpisy. Celý prostor budou monitorovat kamery.

„V Městském obvodě Plzeň 2 – Slovany dosud není v provozu žádný sběrný dvůr odpadů, který by byl v majetku města. Věřím, že existence nového objektu usnadní lidem možnost, jak se ekologicky zbavit domácího, rozměrného i nebezpečného odpadu, a mimo jiné tak přispěje i k větší čistotě ve městě,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře je třídění odpadů a jejich další zpracování relevantním faktorem nejen udržitelnosti města, ale celé společnosti. Podpora třídění odpadů je jedním z hlavních bodů, kterým se město Plzeň intenzivně zabývá,“ doplnil Šindelář.