Objekt u Seneckého rybníka je zrekonstruován. Nabídne prostor pro volnočasové aktivity

foto: město Plzeň

Rekonstrukce objektu u hráze Seneckého rybníka v rekreační oblasti Bolevecké rybníky je u konce. Díky investici za více než 14 milionů korun tak vznikla kvalitní základna pro volnočasové, výchovné a výukové aktivity dětí a mládeže.

Původní stav budovy. Foto: město Plzeň

V přízemí objektu je plnohodnotná školka a prostor pro setkávání různých spolků a sklady, v dalších patrech jsou učebny, herny a dílny pro zájmové subjekty, tedy především skauting. Součástí úprav byla i vestavba podkroví. „Jedná se o objekt, který využívá organizace Junák – český skaut, konkrétně středisko Stopa Plzeň. V přízemí organizace provozovala lesní školku a v ostatních prostorách byly klubovny a sklady. V objektu se nacházelo též  zázemí pro pořádání větších akcí, proto byl vybaven kuchyní a dostatečnou kapacitou sociálního zázemí. Kompletní rekonstrukcí jsme prostory zkvalitnili a také jsme rozšířili možnosti volnočasového vyžití,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Podle náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michala Vozobule se stavebními úpravami využití objektu nezměnilo. „Stavebně došlo hlavně ke změně vnitřního schodiště a k redesignu fasády. S tím souviselo také zrušení falešné mansardy a narovnání střechy. V přízemí je objekt obohacen o zasklenou zimní zahradu. Myslím, že se jedná o zajímavou modernizaci, která do tohoto prostoru přesně zapadá,“ přiblížil Michal Vozobule.

Součástí objektu jsou školka, prostory pro setkávání spolků, sklady, učebny, herny a dílny. Možnosti využití se zvýšily i díky vestavbě podkroví. „Uvažuje se o přednáškových programech a sezonním intenzivním využívání. Rekonstrukce má poukazovat na ekologickou architekturu. Dominují přírodní materiály,“ dodal Václav Franče ze Správy veřejného statku města Plzně. Kromě toho, že objekt slouží jako skautská základna, konají se tam i akce pro veřejnost, v létě řada příměstských táborů a podobně.