O víkendu se zatáhne, může vznikat ledovka

Ilustrační foto: plzen.cz

Ještě během čtvrtka můžeme počítat s jasnou nebo polojasnou oblohou, o víkendu se ovšem zatáhne, na horách bude sněžit, v nížinách pak meteorologové očekávají mrznoucí déšť.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
V noci jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Přes den jasno až polojasno, ráno ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. K večeru v Čechách přibývání frontální oblačnosti od západu, na Moravě nízké oblačnosti od jihovýchodu s ojedinělým slabým sněžením nebo mrznoucím mrholením. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při sněhové pokrývce a na severovýchodě kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C, na Šumavě kolem +2 °C. V noci slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 3 m/s bude k ránu od vyšších poloh zesilovat. Přes den slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a na severu postupně vítr čerstvý 5 až 10 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na hřebenech hor na severu silný vítr s nárazy 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h).

Předpověď na pátek (00-24):
Zataženo až oblačno, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Na východě místy skoro jasno. Postupně v Čechách od západu občas sněžení nebo mrznoucí déšť s tvorbou ledovky, zejména na západě. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a na severu čerstvý 5 až 10 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s, na horách místy až 30 m/s. V západní polovině Čech vítr slabý do 3 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, místy sněžení. Místy mrznoucí mlhy. V Čechách přechodně srážky mrznoucí, postupně většinou dešťové. Během dne ustávání srážek. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, ve východní polovině místy až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na Moravě, ve Slezsku a v severovýchodních Čechách -3 až +1 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s se bude během dne měnit na jihozápadní.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno, během dne od západu na většině území občas déšť, místy mrznoucí s tvorbou ledovky. Na východě zpočátku místy sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, na východě až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na Moravě -1 až +3 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Zataženo až oblačno, občas déšť, na Moravě a ve Slezsku zpočátku mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, ve východní polovině +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na Moravě 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Zataženo až oblačno, na většině území déšť, ve čtvrtek od středních poloh postupně déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, postupně 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, postupně 3 až 7 °C.