O tomto víkendu zaplní statek Lüftnerka v plzeňské zoo řemeslníci

ilustrační foto

Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pokračují tuto sobotu 15. a neděli 16. září od 10 do 18 hodin přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše.

V sobotu navíc přijedou program zpestřit studenti ze Střední odborné školy ve Stříbře ukázkami tradičního zpracování zemědělských produktů a nabídnou návštěvníkům různé soutěže. Naopak v neděli přijala pozvání skupina mlatců obilí z národní kulturní památky Hoslovický mlýn v Pošumaví.

Skladbou a počtem přihlášených řemeslníků a předvádějících různé dovednosti půjde o jeden z největších a nejpestřejších řemeslných festivalů na Lüftnerce v posledních letech. Po delší přestávce se zde bude například opět drát peří, znovu bude možné ochutnat jablečný závin a další sladkosti podle původních receptů. Zcela nově budou mít návštěvníci možnost shlédnout výrobu březových košťat nebo si zakoupit domácí zavařeniny a další produkty z ovoce. Zájem o účast byl tentokráte tak velký, že část přihlášených se zúčastní akce pouze v sobotu nebo v neděli.

Nejzajímavější řemesla, jako je např. práce dráteníků, košíkáře, šperkařky budou k vidění ale po celý víkend. Různé činnosti, třeba praní prádla na valše, budou připraveny speciálně pro děti.

Rovněž druhý víkend ve znamení Slavností babího léta se koná za finanční podpory Plzeňského kraje, Města Plzně a Nadace 700 let města Plzně.