O problémech životního prostředí diskutoval se studenty náměstek primátora Michal Vozobule

Náměstek Michal Vozobule jednal se studenty o životním prostředí v Plzni

Zlepšení klimatu v Plzni je jasnou prioritou pro TOP 09. Studenty, kteří v pátek v Plzni pořádali středoškolskou stávku za klima v rámci Fridays of Future, o tom ujistil náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule (TOP 09). Hovořil s nimi nejen o aktuálních výzvách a problémech, se kterými se Plzeň potýká, ale představil jim také konkrétní kroky, které chce město pro zlepšení životního prostředí podniknout.

„V kontextu aktuálních klimatických změn a vysokých letních teplot se zaměříme především na problematiku kvality ovzduší, hospodaření s vodou a na údržbu a rozvoj městské zeleně. Jednou z našich hlavních priorit je zadržování vody v krajině. Chceme proto prosazovat zelené střechy a fasády, zejména pak u rekonstrukcí nebo staveb městských budov,“ sdělil studentům hned v úvodu Michal Vozobule.

Plzeňští studenti se připojili k pátečním demonstracím za lepší životní prostředí.

Zmínil dále, že město bude maximálně zohledňovat odborná stanoviska a doporučení. „Jsem moc rád, že předsedou městské komise životního prostředí se nově stal uznávaný hydrobiolog a expert na hospodaření s vodou Jindřich Duras. S ním máme v plánu podniknout také konkrétní kroky, jak řešit nedostatek vody v Boleveckých rybnících,“ uvedl náměstek primátora.

„Vítám, že se mladí lidé v takové míře zajímají o budoucnost naší země. Měli bychom si z nich vzít příklad a začít opravdu uvažovat o věcech kolem nás v širších souvislostech. Protože naše dnešní kroky mají zásadní vliv na to, jak se tady bude žít našim dětem,“ dodal na závěr Michal Vozobule.