O Prezidentský pohár se chceme ještě porvat, slibuje plzeňská zeď jménem Frodl

ilustrační

Jako nedobytná tvrz působil ve včerejším zápase 49. kola extraligy plzeňský brankář Dominik Frodl. Vychytal vyložené šance domácího Mountfieldu, kdy ho překonal pouze Cibulskis, a slavil výhru 2:1.

Vyhráli jste, navíc po dobrém taktickém výkonu. To těší, ne? 
Bereme tři body, takže rozhodně. Všichni jsme věděli, o co se hraje. Hradec byl za námi jen o bod, nakonec je to vyšperkované i tím, že Liberec prohrál, takže ve hře stále je Prezidentský pohár. Hned v neděli nás čeká další obtížný zápas s Třincem, což bude další těžké a důležité utkání. Chceme se o první místo v tabulce porvat. Je to nejlepší výchozí pozice pro play-off.

Při jediné střele, na kterou jste nedosáhl, jste se i slovně trochu pustil do obrany. Zlobil ses hodně na hráče? 
Všichni jsme viděli, kde byla chyba. Volal jsem na Guliho, že před brankou je volný obránce, on se na mě podíval, že vidí, najednou však odjel. Ale stalo se, je to nejlepší hráč extraligy a tohle mu určitě odpustíme. Rozhodl nespočet zápasů a tato chyba nakonec nebyla klíčová.

Přišlo vám tohle jako už taková dobrá příprava na vyřazovací fázi, utkání s těžkým soupeřem a upracované tři body? 
Takové zápasy určitě v play-off budou. Nepůjdeme tam s tím, že vyhrajeme dvanáct utkání v řadě a zvedneme pohár. Obzvlášť venku budou duely velmi bojovné. Je také vidět, že taktika pomalu směřuje k vrcholu sezóny.

Jak se těšíte na své první extraligové play-off? 
Samozřejmě se moc těším. Ale nepředbíhal bych. Ještě nás čekají tři zápasy, kdy budeme bojovat o dobrou výchozí pozici i Prezidentský pohár. Teprve potom to vypukne. Upřímně se nedivím, že se moje první play-off tolik řeší. Kdybych byl novinář, rozebíral bych to taky. Nováček v extralize, první velké zápasy ve vyřazovací fázi… Ale vůbec se toho nebojím. Základní část máme kvalitní a dvě play-off jsem už odchytal na Slavii. Mediálně je to samozřejmě odlišné, ale nemyslím si, že by to bylo až tak jiné.