O přestávce jsem zvýšil hlas, přiznal plzeňský kouč Vrba

Ulevilo se mu, alespoň trochu. Trenéru Viktorie Plzeň Pavlu Vrbovi asi v prvním poločase zápasu s Dinamem Záhřeb přibývaly vrásky. Nejprve vykartování kapitána Hubníka pro odvetu, poté ještě inkasovaný gól. Ve druhé půl ovšem Viktoriáni ožili, dvěma góly Pernici otočili vývoj a po výhře 2:1 jsou k postupu blíž. „O přestávce jsem měl proslov,“ připustil kouč Vrba.

Odehráli jste dva naprosto odlišné poločasy, souhlasíte?
Musím s tím souhlasit. V prvním bylo výrazně lepší Dinamo, my jsme se nechytali. Ve druhém se to otočilo, pomohlo nám i střídání, hra uprostřed se výrazně zrychlila, měli jsme pak víc času a dostávali se do útočné fáze. Podařilo se nám úžasně otočit zápas, i když soupeř hrál velice dobře.

Obrat zařídil dvěma góly stoper Pernica. Jak hodnotíte jeho výkon?
První poločas průměrný, druhý poločas skvělý.

Při prvním gólu se objevil na hrotu útoku. Tohle po stoperech chcete nebo to byl víceméně jeho impuls?
Byl bych sám proti sobě, kdybych zakazoval hráčům útočit, když mají takovou možnost a vytvoří si postavení, ze kterého může těžit celé mužstvo.

Hodně vidět byl také záložník Kayamba..
Zápas odehrál velice slušně, v rychlosti platí na všechny soupeře. Dneska prokázal, že byla správná volba, že jsme ho přivedli do Plzně.

Do druhé půle jste nastoupili mnohem aktivněji. Co jste hráčům zdůrazňoval o poločase?
Trošku zvýšeným hlasem jsem jim vysvětlil, že to už není příprava, ale soutěžní utkání a pokud to chtějí odehrát jako přípravu, tak to asi nebude stačit.

V odvetě vám bude chybět vykartovaný kapitán Hubník. Komplikace?
Dostáváme se trošku do složité situace. V prvním zápase v lize se nám střednědobě zranil Hejda, který nebude k dispozici zhruba tři týdny. Ale máme ve svém středu hráče, kteří ten post dokážou hrát, a budeme se s tím muset vyrovnat.

V Evropské lize jste vyhráli už osmý zápas po sobě. To hřeje, ne?
Kdyby to bylo ve skupině, řeknu, že je to skvělé. Ale vzhledem k tomu, že jsme ve vyřazovací fázi, budeme tenhle výsledek hodnotit až po odvetě.

Je obrat v utkání správným impulsem do nedělního šlágru se Slavií?
Každá výhra v soutěžním utkání je důležitá pro pohodu mužstva a jeho sebevědomí.