O osudu rozhodla jedna minuta. Nedali jsme šanci a pak Baník skóroval, řekl kouč Plzně Vrba

ilustrační foto: FCVP

Cesta Viktorie Plzeň MOL Cupem opět skončila v osmifinále. Západočeši v Doosan Areně podlehli ostravskému Baníku v prodloužení 2:3. „Zápas měl určitý náboj a dobrou kvalitu. Z naší strany je ale pochopitelně špatně, že Baník vybojoval postup. My se z toho musíme poučit i vzhledem k sobotnímu zápasu, který nás čeká,“ prohlásil trenér Pavel Vrba.

foto: FCVP

„Baník v letošní sezoně je úplně jiný než v té minulé. Jde o sebevědomé mužstvo, které bude v domácím prostředí ještě silnější,“ ví plzeňský kouč. V utkání dostali prostor i hráči širšího kádru. „Vzhledem k programu, jaký máme, jsme chtěli zátěž rozložit i mezi hráče, kteří moc prostoru neměli. Tím ale nebudeme omlouvat to, že jsme nepostoupili,“ řekl Vrba. Po zranění si například zahrál Jan Kopic. „Teprve nedávno s námi začal naplno trénovat, chtěli jsme tedy, aby měl nějakou zápasovou zátěž. Zatím to ale bylo jen na těch necelých 60 minut,“ vysvětlil trenér Viktorie.

A co podle něj rozhodlo o osudu utkání? „Osobně si myslím, že jedna minuta. Měli jsme stoprocentní šanci, kterou jsme nedali a Baník z protiútoku rozhodl o postupu. Mrzí mě, že jsme nepostoupili, na druhou stranu Baník dal tři góly a postoupil zaslouženě,“ uzavřel své hodnocení Vrba.