O kotlíkové dotaci se bude mluvit v Dobřanech

ilustrační foto

Pro zájemce, kteří chtějí vyměnit svoje staré kotle za ekologičtější vytápění, je určen seminář o kotlíkových dotacích. Tentokrát  se koná ve středu  11.  října  od 16 hodin ve Víceúčelovém kulturním zařízení  – v  kině Káčko v Sokolovské ulici v Dobřanech. V jeho rámci  získají účastníci veškeré potřebné informace k dotačním programům Nová zelená úsporám a Dešťovka.  

Všichni se mohou semináře zúčastnit bez nutnosti předchozího přihlášení, seminář je zcela bezplatný. Na programu   je například seznámení se se základními podmínkami připravovaného nového dotačního titulu „Pořízení ekologického vytápění v domácnostech II“ na podporu výměny stávajících kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním pro fyzické osoby v rodinných domech.  Dalším bodem bude postup k založení uživatelského účtu v aplikaci eDotace, který je pro podání žádosti nezbytný.

Účastníci semináře se navíc dozvědí vše o programu Nová zelená úsporám – bonus pro „kotlíkáře“. Přítomní odborníci jim zodpoví veškeré dotazy ohledně dotace na výstavbu a rekonstrukci rodinných domů, o podpoře rekuperačních jednotek a zdrojů tepla či elektrické energie. V neposlední řadě jim budou poskytnuty podrobné informace o dotačním programu Dešťovka – systém podání žádosti o podporu, souhrn a zkušenosti z administrace.