Nový projekt Plzně 2015 už pomáhá lidem s unikátními nápady

Celkem 150 tisíc korun od 410 lidí vybrala za měsíc fungování webová platforma Everfund, která pomáhá na svět unikátním nápadům z kultury, kreativních oborů a sociálního podnikání z celé ČR. Plzeň 2015, která organizuje projekt Evropské hlavní město kultury, spustila web, na němž může každý zveřejnit svůj projekt a „přitáhnout“ na něj zdroje. Platforma, která je hledá i v cizině, bude pokračovat i po roce 2015.

První měsíc si zájemci mohli na webu vybírat z celkem 9 projektů. Tři z nich byly úspěšně uzavřeny a další ještě pokračují. „V současné době máme rozpracované další čtyři projekty,“ říká manažer projektu EVERFUND Ondřej Kašpárek. „Jsme rádi, že se lidé zapojili od samého začátku a všech příspěvků si velmi vážíme, potěšilo nás i to, že se kromě financí podařilo získat také nepeněžní podporu v celkové hodnotě 20 000 korun. Tato podpora má například formu výpomoci s grafikou akce, bezplatný pronájem sálu či dodání občerstvení.“

Prvními třemi projekty, které v EVERFUNDU uspěly, jsou nový festival Náplavka k světu, dokumentarista Bohdan Bláhovec s filmem o tom, jak se Plzeň stává Evropským hlavním městem kultury, a Budějovický majáles.

EVERFUND je ideální šancí pro všechny skupiny i jednotlivce, kteří hledají podporu a publicitu pro své nápady. „S lidmi, kteří se chtějí na našem webu prezentovat, se scházíme a společně hledáme způsob, jak jejich projekt co nejlépe zviditelnit. Na další setkání zveme případné zájemce 18. 6. od 18:00 do Wo-Co Husovka na Husovo náměstí 9,“ říká Ondřej Kašpárek.