Novoroční oslavy v Plzni na náměstí vydatně kropil déšť

foto: V. Čermák

Už popáté pořádal Městský obvod Plzeň 3 novoroční ohňostroj. Organizování ohňostroje na Nový rok je určitě bezpečnější, než uprostřed silvestrovského veselí. Nehledě na to, že si ho na Nový rok mohou užít i děti,“ řekl starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka.

Děti si ještě před ohňostrojem užily tradiční diskotéku. Ohňostroj, který byl tentokrát odpálen z budovy pojišťovny, přišel MO Plzeň 3 podle starosty přibližně na 100 000 korun. Stejně jako minulý rok ho měla v režii firma Minergis, a během premiérové osmiminutové show, kterou doprovázela hudba na téma James Bond, vyletělo do vzduchu více než 4 tisíce barevných světlic.

Co se nedá zařídit za žádné peníze, je počasí. To se tentokrát skutečně nepovedlo a po většinu času odpoledního a podvečerního programu pršelo, chvílemi dokonce velmi vydatně. Přesto se náměstí Republiky slušně zaplnilo a počet návštěvníků byl určitě v řádu tisíců.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

Slavnostního odpálení ohňostroje se zúčastnili také místostarostové centrálního městského obvodu Petr Baloun a Ondřej Ženíšek. Celé odpoledne i podvečer moderoval Luděk Holý. O bezpečnost se starala policie i kovové a betonové zábrany.