Novela stavebního zákona přináší zjednodušení

ilustrační foto / pixabay.com

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá v plzeňském  Parkhotelu ve dnech 12. a 13. října   v pořadí již 21. celostátní konferenci o územním plánování a stavebním řádu. Tématem letošního jednání, které zahájí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, je novela stavebního zákona, která nabude účinnosti 1. ledna 2018.

Konference navazuje na dlouholetou tradici pravidelných, jednou za dva roky se opakujících pracovních setkání zástupců státní správy, samosprávy a dalších odborníků v oblasti územního plánování a stavebního řádu. Jejím účelem je zprostředkovat účastníkům aktuální informace z oblasti stavebního práva a umožnit diskusi k problémům oboru.

Novela stavebního zákona přináší zjednodušení ve všech etapách přípravy a realizace staveb. Umožňuje stavebníkům získávat pouze jedno společné povolení pro téměř všechny druhy staveb, jímž bude stavba současně umístěna i povolena. Vzhledem k tomu, že v letošním roce byl dokončen složitý legislativní proces završený přijetím novely stavebního zákona, která mění dalších 44 zákonů, je tato konference tematicky zaměřena právě na novelu stavebního zákona.