Nově vybudovaný kampus Lékařské fakulty se otevře zájemcům o studium

foto: Lékařská fakulta

Zájemci o studium všeobecného i zubního lékařství si v rámci Dne otevřených dveří poprvé prohlédnou budovu teoretických ústavů, součást nově budovaného kampusu Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, kam se postupně od roku 2014 přesouvá část výuky. Ve středu 30. ledna od 9 do 16 hodin tu bude k vidění moderní Modrá posluchárna i vybraná výuková pracoviště.

foto: Lékařská fakulta

Adepti lékařské profese si vyzkoušejí vlastní zručnost, mimo jiné při chirurgickém šití na polštářku, odběru krve z umělé ruky nebo resuscitaci na modelech. Zájemci nepřijdou ani o návštěvu tradiční budovy lékařské fakulty. Spolu s průvodci z řad mediků se mohou vydat do Procháskova pavilonu na nedaleké Karlovarské třídě a prohlédnout si ústavy, které zde sídlí. Součástí Dne otevřených dveří se stane i promoce prvního ročníku Juniorské univerzity.

Zájem o studium medicíny je dlouhodobě velký, vloni se například k magisterskému studiu v češtině hlásilo 2429 uchazečů, 296 z nich se na konci přijímacího řízení zapsalo ke studiu do prvního ročníku. „Počty studentů na lékařských fakultách se nyní navyšují, důležité je však zejména to, kolik studentů fakultu zdárně dokončí a zůstane u lékařského povolání. Proto se snažíme fakultu uchazečům co nejotevřeněji představit a umožnit jim zodpovědné rozhodnutí,“ říká profesor Jiří Ferda, proděkan pro studium.