Nové divadlo si budete moci prohlédnout ještě před jeho dokončením

Před zářijovým otevřením Nového divadla umožní město Plzeň společně se stavební firmou Hochtief CZ zájemcům prohlédnout si dostavěný ojedinělý projekt divadelní budovy, s jejíž výstavbou se začalo před dvěma lety. Prohlídky s výkladem se uskuteční o víkendu 21. a 22. června 2014 v hodinovém intervalu v čase od 9 do 14 hodin.

Zájemci se musí zaregistrovat v Turistickém informačním centru města Plzně na náměstí Republiky buď telefonicky na čísle 378 035 330 nebo prostřednictvím e-mailu info@visitplzen.eu. Registraci začnou zaměstnanci infocentra přijímat v pondělí 2. června od 9 hodin. Nejvíce patnáctičlenná skupina lidí se bude na stavbě pohybovat po vyznačené trase. Všichni návštěvníci musí respektovat dodržování bezpečnostních pokynů.

Novostavba se skládá ze dvou funkčně a stavebně propojených objektů – divadelní a provozní budovy. Nejdůležitějším aspektem stavby je její logistické řešení. Architektonický koncept propracoval vnitřní dispoziční a prostorové uspořádání. Technická obsluha, herci a diváci se při představeních divadla nebudou potkávat. Důraz byl rovněž kladen na umístění moderních jevištních technologií a také na příjemné prostředí pro návštěvníky. Divadelní budova má dva sály, velký s hledištěm pro téměř 500 diváků a menší studiovou scénu pro asi 150 diváků.