Nováčci zařídili remízu. Konkurence nás nutí makat, přiznává Janošek

foto: FCVP

Ondřej Mihálik a Dominik Janošek se do utkání s Karabachem dostali až v průběhu druhé půle, oba dva ale dokázali v závěru nádhernými brankami překonat brankáře Karabachu a společně zařídili konečnou remízu 2:2.

foto: FCVP

Dlouho to vypadalo na druhou porážku v přípravě, v 84. minutě utkání s Karabachem ale nejprve snížil Ondřej Mihálik. „V tu chvíli, kdy mi ten balon trochu odskočil, a ještě jsem viděl gólmana, že vyběhl proti mně, tak jsem měl jedinou myšlenku, že ho budu takhle přehazovat placírkou. Musím říct, že se mi to povedlo. Přesně tenhle gól jsem si natrénoval na Hrušounovi v tréninku, když jsem ho taky takhle přehodil a jsem rád, že jsem to přenesl i do zápasu,“ prohlásil plzeňský záložník, který sám uznal, že by Karabach hodně nepříjemným soupeřem. „Byli silní na balonu a v zápase měli chvílemi převahu, ale my jsme odehráli dobře posledních 15 minut a ještě jsme mohli nějaký gól i přidat,“ doplnil Mihálik.

Také jeho kolega v záloze Dominik Janošek připustil, že hlavně první půle Západočechům příliš nevyšla. „Karabach byl velmi kvalitní a dobře kombinoval. Nám moc nešlo napadání, ale pak jsme to zlepšili a myslím si, že remíza je nakonec zasloužená,“ uvedl hráč, který krásnou ranou v 86. minutě srovnal stav zápasu. „Jsem rád, že jsem se trefil, ale musím takhle hrát každý zápas, abych se do kádru zapracoval. V té konkurenci je to těžké, ale to je dobře. Nutí nás to všechny makat, protože tu nikdy nemáte nic jisté. O střely zpoza šestnáctky se snažím, protože jsem je měl vždycky dobré. Často to piluju a když mám možnost, tak to zkusím,“ uzavřel Janošek.