Nová radnice konečně vyhoví potřebám obce

Rekonstrukce nového obecního úřadu pokračuje úspěšně

Také obec Svojšín na Tachvosku letos pokročila s rekonstrukcí budovy, do které chce její vedení přestěhovat obecní úřad. V prvním patře objektu, kde nyní úřad sídlí, se totiž nachází jen jedna kancelář a zasedací místnost včetně knihovny. V přízemí pak hasičská zbrojnice a pobočka České pošty. Dům tak svým uspořádáním potřebám dnešní doby nedostačuje, proto  se rozhodli problém řešit pořízením jiného.

„Nevyužívaný objekt nacházející se ve středu svojšínské návsi jsme s tímto záměrem odkoupili zhruba před dvěma lety. Svojšín také postrádá odpovídající zázemí pro dělníky obce a komunální techniku. Nové sídlo obecního úřadu by mělo mít bezbariérový přístup pro návštěvníky, když veškeré kanceláře se budou nacházet v jeho přízemí. V přístavbě budovy pak budujeme prostor pro pracovní četu obce včetně šaten a hygienického zařízení,“ doplnil Josef Němec, místostarosta.

Nádvoří domu momentálně slouží pro parkování vozidel, komunální techniku či jako sběrné místo pro odkládání vybraného komunálního odpadu. Rekonstrukce domu byla zahájena již v loňském roce a práce pokračovaly i letos tak, aby k přestěhování radnice mohlo dojít co nejdříve, nejdéle však  v roce 2018. Na financování stavebních prací obec vyčlenila ze svého letošního rozpočtu zhruba 950 tisíc korun, částkou 400 tisíc korun pomohl Svojšínu Plzeňský kraj z Programu stabilizace a obnovy venkova PK 2017.