Nová mobilní aplikace informuje uživatele o všech aktivitách Evropského parlamentu

Citizens' App pomůže orientovat se v práci Evropského parlamentu. Foto: Richard Beneš

Evropský parlament spustil novou mobilní aplikaci, jejíž cílem je informovat občany o tom, co pro ně EU udělala, co dělá a jaké jsou její plány do budoucna. Citizens‘ App, jak zní její název, zároveň vysvětluje, jak se na těchto aktivitách podílí Evropský parlament. Aplikace poskytuje přehled zajímavých projektů a iniciativ rozdělených podle témat a lokalit, jakož i nejnovější informace o dosaženém pokroku. Vyhledávání a personalizovaný obsah je dostupný ve 24 jazycích.

Citizens‘ App je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store nebo Google Play. A co všechno aplikace nabízí? „Například informace o událostech, souvisejících s EU, které se odehrávají ve vašem nejbližším okolí, dále pak projekty a iniciativy na místní a národní úrovni rozdělené do 20 různých oblastí podle témat. Díky aplikaci její uživatelé získají přístup k multimediálnímu obsahu, jako jsou videa, podcasty a prezentace, vyhledávání i filtrování seznamů a následné zobrazení výsledků na mapě,“ uvedla Irena Kubásková, zajišťující tiskový servis z Evropského parlamentu.

Citizens‘ App se přizpůsobí potřebám uživatele, umožňuje, mu přidat si do kalendáře události, které ho zajímají, označit si záložkou zajímavé projekty a iniciativy, hodnotit projekty a iniciativy pomocí nástroje zpětné vazby, nebo dostávat upozornění o tématech, která jsou pro uživatele důležitá. Aplikace také poskytuje snadný přístup k údajům na webové stránce „Co dělá Evropa pro mě,“ která ukazuje, jak EU ovlivňuje každodenní život lidí v jednotlivých regionech napříč celou Evropou.

Citizens‘ App v praxi