Nová interaktivní výstava přiblíží návštěvníkům období baroka

Kolotoč je jednou z dominant výstavy. Foto: M. Osvaldová

Nová interaktivní výstava, která byla v areálu DEPO 2015 slavnostně otevřena čtvrteční vernisáží, zavede zájemce do období baroka. Pro veřejnost i školy je vstup do expozice zdarma.

Hned v úvodní místnosti návštěvníky přivítají prostory kláštera v Plasích a videomapping s rozpohybovanými barokními obrazy. Postupně se pak diváci dostanou až k dílu slavného malíře Petra Brandla, vytvoří si vlastní obrazovou galerii, svezou se na barokním kolotoči, zahrají si na Kladrubském archifonu a s pražským barokním orchestrem Collegium 1704. V dílně Jana Blažeje Santiniho se na chvíli stanou architekty a navrhnou nový zámek či klášter. To všechno umožní moderní technologie, včetně virtuální reality, audiovizuálních a digitálních instalací. Kromě probádání uměleckých děl a setkání s mnoha významnými osobnostmi od umělců až po šlechtice, poznají návštěvníci také každodenní život. Ten přiblíží barokní vůně, kulinářské recepty a móda.

Expozice končí 19. května, kdy se přesouvá na německý zámek Theuern. Otevírací doba je ve všední dny od 13 do 18 hodin, v sobotu a v neděli pak od 10 do 18 hodin.