Nominujte svou favoritku do ankety Alej roku. Čas zbývá jen do konce října

ilustrační foto

V osmém ročníku Aleje roku spolku Arnika bojují o přízeň zatím tři aleje z Plzeňského kraje mezi 42 z celé republiky. Jsou to dubové aleje na Čábuzí u Dubče a v Černošíně nebo lipová v Lomničce. Lidé mohou nominovat další do konce října. Stačí nahrát aspoň jednu fotografii a stručný komentář, proč si právě tato alej zaslouží pozornost. V listopadu Arnika zahájí hlasování, které poběží do začátku ledna.

„Sté výročí založení Československé republiky slavíme naším sesterským krasozpěvem písní meziválečné éry, a to všude i v nejmenších obcích vlasti. Jezdíme  křížem krážem po naší zemi a uvědomujeme si, jak je krásná. A těch alejí, co jsme viděly! Důležité je, že rostou ve svobodné a demokratické zemi. Chraňme proto nejen aleje, ale i svobodu,” říkají patronky ankety Sestry Havelkovy.

Stejně jako v předchozích ročnících se soutěží ve třech kategoriích. Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Odborná porota složená z patronů navíc zvolí nejkrásnější fotografii.