Nominace na Žebřík ovládla Lucie, má šanci hned v šesti kategoriích

foto: M. Osvaldová

Hudební anketa Žebřík pozná své vítěze už pátek 8. března 2019 v DEPO2015. Největší podporu fanoušků získala kapela Lucie s celkovým počtem 6 nominací, 3 nominace obdržel zpěvák Tomáš Klus. Vítězové si odnesou ceny z dílny sochaře Václava Česáka. Večerem provede Iva Pazderková s Jakubem Kohákem a živě zahrají Divokej Bill, Tomáš Klus, Mydy Rabycad, Gaia Mesiah a Vladimír Mišík.

Divokej Bill. Foto: M. Osvaldová

Hudební fanoušci hlasovali od ledna pro své oblíbené interprety. Nejvíce nominací, celkem šest, sesbírala skupina Lucie. Figuruje v kategoriích Skupina, Album, Videoklip a Akce. Mezi potenciálními skladbami roku má dokonce dvojí zastoupení. Dalším favoritem je se třemi nominacemi Tomáš Klus. Dvě želízka v ohni mají Barbora Poláková, Marpo, Monkey Business, Mydy Rabycad a Thom Artway. Bodovali také Dymytry, Hentai Corporation, Support Lesbiens, Mandrage, Portless & Imodium, Kapitán Demo, Dan Bárta, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Aneta Langerová, Anna K., Ewa Farna a Lenny. Objevem mohou být Czech It, Eliška Rusková, Emma Drobná, Mikolas Josef nebo The Silver Spoons. O titul Akce roku se utkají EvoLucie tour, Hrady CZ, Marpo & Troublegang díky loňské show v O2 Areně, Masters Of Rock a Spolu tour Tomáše Kluse.

Tomáš Klus. Foto: M. Osvaldová

Finálový večer proběhne v pátek 8. března 2019 od 19 hodin v areálu DEPO2015 v Plzni za účasti všech nominovaných. Tři nejlepší v každé kategorii obdrží originální ceny z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka. Moderátory večera budou Jakub Kohák a Iva Pazderková. Svá živá vystoupení předvedou Tomáš Klus, Mydy Rabycad, Gaia Mesiah a Vladimír Mišík a vůbec poprvé v rámci Žebříku zazpívá také kapela Divokej Bill. „Moc se těšíme, máme hodně nacvičeno. Vybereme nejlepší písničky, které lidi baví. Chceme, aby to byla jízda, aby si tady lidi udělali pěkný večírek. Plzeň máme rádi, tak to tady rozjedeme,“ prohlásil frontman skupiny Václav Bláha.

Naopak písničkář Tomáš Klus už nováčkem na Žebříku nebude. „Jsem rád, že si tady můžeme zase zahrát. Je to hodně specifické prostředí. Pro mě je to ojedinělý podnik na české hudební scéně. Tady se s lidmi potkáváte i na záchodě,“ uvedl Klus.