Nominace na cenu Žebřík ovládla skupina Lucie

Lucie

Z lednového hlasování hudebních fanoušků v anketě Žebřík vyplynulo, že nejvíce nominací – celkem šest – sesbírala skupina Lucie. Figuruje v kategoriích Skupina, Album, Videoklip, Akce a mezi potenciálními skladbami roku má dokonce dvojí zastoupení!

Dalším favoritem je se čtyřmi nominacemi Tomáš Klus. Dvě želízka v ohni mají Barbora Poláková, Marpo, Monkey Business, Mydy Rabycad a Thom Artway. Bodovali také Dymytry, Hentai Corporation, Support Lesbiens, Mandrage, Portless & Imodium, Kapitán Demo, Dan Bárta, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Aneta Langerová, Anna K., Ewa Farna a Lenny. Objevem mohou být Czech It, Eliška Rusková, Emma Drobná, Mikolas Josef nebo The Silver Spoons. O titul Akce roku se utkají EvoLucie tour, Hrady CZ, Marpo & Troublegang díky loňské show v O2 Areně, Masters Of Rock a Spolu tour Tomáše Kluse.

O výsledcích 27. ročníku se bude rozhodovat během celého února na stránkách www.anketazebrik.cz. Hlasuje se i v zahraniční části ankety. Finálový večer proběhne v pátek 8. března 2019 od 19 hodin v areálu DEPO2015 v Plzni za účasti všech nominovaných, z nichž tři nejlepší v každé kategorii obdrží originální ceny z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka. Moderátory večera jsou Jakub Kohák a Iva Pazderková. S exkluzivními koncerty se představí Divokej Bill, Tomáš Klus, Mydy Rabycad, Gaia Mesiah a Vladimír Mišík. Chybět nebude ani DJ stage, na kterou naváže after party s hvězdami Žebříku.