Noc divadel – unikátní příležitost, jak nahlédnout za oponu

Noc divadel proběhne i v Plzni.

Noc divadel, které se Divadlo J.K.Tyla účastní již popáté nabídne v sobotu 17. listopadu od 18 hodin v Novém divadle a od 21.30 ve Velkém divadle všem zájemcům o netradiční zážitky výjimečný program.

Tentokrát bude mít možnost každý návštěvník odhalit tajemství divadelních technologií a za asistence odborníků z umělecko-technického provozu zjistit, jak fungují světla, točna, jak pracují zvukaři či osvětlovači. Vedle technických pracovníků v čele s vrchními mistry obou budov, budou návštěvníky bavit i oblíbení umělci. Oproti minulým ročníkům nejsou návštěvníci vázaní na určitou hodinu, ale mohou si sami zvolit, kdy divadlo navštíví a mohou se zdržet podle svého uvážení až do půlnoci, kdy program v obou budovách končí.

Noc divadel je celoevropský projekt založený roku 2008 a je vystavěn na stejném principu jako Noc muzeí či Noc kostelů. Jeho cílem je představit divadla a divadelní soubory v jiné formě, než na jakou jsou diváci zvyklí a v době, kdy už bývají divadelní budovy prázdné a klidné… Česká republika se poprvé Noci divadel účastnila v roce 2013 a zapojilo se do ní 80 profesionálních i amatérských divadelních souborů. Přišlo více než 40 000 návštěvníků. Letos se koná už šestý ročník a koordinátorem pro Českou republiku je Institut umění – Divadelní ústav.