Nezodpovědná řidička nechala psa v rozžhaveném autě

foto: MP Plzeň

Na slunci v zaparkovaném autě se rozhodla devatenáctiletá dívka nechat svého psa. Na trpící zvíře byli upozorněni strážníci, kteří ho také nakonec vysvobodili.

foto: MP Plzeň

Strážníci ze stanice Územně strážní služby byli v pondělí pozdě odpoledne upozorněni na psa, kterého někdo nechal na slunci v  zaparkovaném autě na parkovišti v Divadelní ulici v Plzni. „Když přišli k autu, pes polehával a trochu poštěkával. K vozidlu se nikdo nehlásil, majitelku se podařilo zjistit, ale nepocházela z Plzně,“ popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Nebohé zvíře se snažili zachránit i lidé z místních firem. Jeden z prodejců se dokonce pokusil auto ochladit. „Po 40 minutách už pes špatně reagoval. Hlídka vyhodnotila situaci jako krizovou. Pootevřeným okénkem se podařilo městské policistce prostrčit ruku a otevřít dveře auta a psa osvobodit. Okamžitě mu dali strážníci napít a vzali ho odpočinout do stínu na svoji služebnu. Dveře auta se jim podařilo opět uzamknout,“ podotkla mluvčí s tím, že za stěračem auta nechali majitelce strážníci vzkaz. „Šlo o výzvu za spáchaný dopravní přestupek, kdy nezaplatila parkovné a informaci, kde psa najde,“ doplnila Pužmanová. Teprve devatenáctiletá řidička a nezodpovědná majitelka zvířete si ho poté od strážníků na jejich služebně převzala.