Nevíte, kam s dětmi o prázdninách? Muzeum strašidel v Plzni potěší ratolesti i dospělé

foto: V. Čermák

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí nabízí Muzeum strašidel na náměstí Republiky v centru města Plzně. Podle ředitele muzea Zdeněk Zajíček, může být pro děti a jejich rodiče vhodným turistickým cílem toto muzeum právě o prázdninách.

Připravena je komentovaná prohlídka celého muzea, včetně sklepení, kde jsou k zhlédnutí nejznámější strašidla, např. Saracenský čert (plzeňský velbloud), Bílá paní, Černá paní, Radouš, vidět je možno i skřety u hluboké staré studny, nebo třeba vodníka a další, včetně nových exponátů. Ale nejen to, pro děti jsou připraveny dílničky, kde si mohou vyrobit třeba pavouky či jinou havěť. Také si mohou zasoutěžit a pokud splní všech 10 úkolů v rámci tzv. Netopýří stezky, mohou si domů odnést i krásný broušený diamant.

Muzeum kromě doplňování nových exponátů připravuje nové programy pro mateřské školy a základní školy 1. stupeň, ale nově i pro 2. stupeň. „Tyto programy jsou založeny na smyslovém vnímání, kdy ve spojitosti s tajemnem může docházet k silným zážitkům i získání nových poznatků z historie našeho města i kraje,“ uvedl Zajíček.

Velmi zajímavá je i nabídka návštěvy Pohádkového statku v obci Břasy Vranovice s dvorem a stodolou plné pohádek, her a zábavy s čarokrámkem a občerstvením. Statek je v provozu od dubna do října.

Muzeum nabízí i uspořádání narozeninových párty. Vhodná je návštěva muzea i pro dříve narozené, kteří třeba chodili do těchto prostor kdysi tančit při živé hudbě.