Netopýři útočí. Zavírejte okna, radí záchranář

Stejně jako každý rok se právě v tuto dobu na Záchrannou stanici živočichů v Plzni obrací celá řada lidí s tím, že se jim do bytu dostali netopýři.

„Jako každý rok i letos se opět objevují první případy nedbalosti a následně i značné nepříjemnosti v souvislosti s letním přeletem netopýrů. Problém, na který každý rok včas upozorňujeme, někteří však řeší až v momentě, kdy mají netopýry v bytě. Znovu upozorňuji, že prevence a zabezpečení majetku je záležitostí majitelů nemovitostí a že my standardně k těmto případům již několikátým rokem nechceme vyjíždět,“ říká Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni. Majitelé bytů a domů se obrací také na hasiče či městskou policii.

„Problému se dá předejít ochranným sítem proti hmyzu, včas nainstalovaném do okenního rámu. Dávejte si zejména v Plzni v těchto dnech opravdu pozor. Už jsme řešili zničený byt se 159 netopýry hvízdavými či šatnu zdravotnického personálu v budově polikliniky na Denisově nábřeží. Přitom v obou objektech jsme už netopýry chytali a na poliklinice dokonce několikrát,“ dodal Makoň.