Neruším? – ptá se na novém albu Jan Eret

Jan Eret

Plzeňský folkový muzikant Jan Eret vydává v těchto dnech své debutové sólové album. Pod názvem „Neruším?“ na něm najdeme 15 autorských písní v bohatých studiových aranžích.

Aranží a studiové práce se chopil Jirka Mucha, muzikant, skladatel a aranžér známý možná více například v Indii díky své filmové hudbě, než v rodné Plzni. A do třetice na desce výrazně spolupracoval a některé skladby aranžoval plzeňský kytarista Michal Röhrich, často označovaný za kytarovou legendu. Většinu sólových písní zpívá jejich autor Jan Eret, ve dvou pak sólově zazní čistý a přirozený hlas Evy Nyklíčkové. Některé písně dokresluje mandolína Petra Vrobla. Ruku k dílu přiložil i kytarista Jirka Kříž. Album není čisté folkové, například píseň Druhý díl je swingová, úprava písně Slyším v tichu volání je téměř ve stylu rockové balady. Deska vznikala ve studiu více než dva roky.

„Obdivuji především aranže Jirky Muchy,“ přiznává kytarista Michal Röhrich. „album si často pouštím a žádnou píseň nepřeskakuju.“  Spokojený je i autor téměř všech textů a většiny melodií Jan Eret. „Křest desky nás teprve čeká a i přesto jsem už dostal řadu pozitivních reakcí,“ dodává.

Samotné představení desky  spojené s koncertem proběhne ve čtvrtek 29. listopadu v plzeňském HIFI klubu od 20 hodin. Hosty večera budou mimo jiné Béďa Šedifka Röhrich a Jirka Mucha. Kdo nestihne tento koncert, může vyrazit 15. prosince do Starého Plzence, kde proběhne další koncert, a to v Pivním & cider klubu Lidový dům. Album vydává vydavatelství AVIK.