Neprojedete. Wilsonův most uzavře oprava dlažby

foto: město Plzeň

Po pěti letech od rekonstrukce se bude opět pracovat na Wilsonově mostě v Plzni. Důvodem opravy je nevyhovující stav povrchu vozovky. Práce začnou 1. července a potrvají zhruba šest týdnů. Most bude po dobu rekonstrukce zcela uzavřen, a to i pro městskou veřejnou dopravu.

foto: město Plzeň

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře oprava spočívá ve výměně podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby. „Budou provedeny úpravy odvedení dešťové vody a další práce,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Most bude při stavbě zcela uzavřen, objízdná trasa pro MHD povede po Anglickém nábřeží. Objízdné trasy se dotknou trolejbusových linek 11, 12, 14, 15, 16, 17, autobusových linek 34, 35, 57 a nočních autobusových linek  N2, N3, N5, N6.

Vozovka na Wilsonově mostě se zvlnila vlivem provozu již poměrně brzy po rekonstrukci. Stavebníci v srpnu 2017 provedli na zkoušku několik variant předláždění vozovky a v měsíčních intervalech pak rok měřili, jak která varianta na provoz na mostě reaguje. Na základě výsledků vybrali tu nejvhodnější, kterou nyní provedou.

Objízdné trasy MHD kvůli uzavření Wilsonova mostu: 

Linky 11, 15, 16 a 17 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a ulici U Prazdroje. Na objízdné trase budou odbavovat v zastávkách Anglické nábřeží a Prazdroj. Zastávky Pařížská, Hlavní nádraží a Železniční poliklinika budou pro tyto linky zrušeny.

Linka 12 bude ve směru do Božkova odkloněna přes Anglické nábřeží a Sirkovou ulici. Na objízdné trase bude odbavovat v zastávce Anglické nábřeží a v přeložené zastávce Pařížská umístěné v Sirkové ulici, před křižovatkou s Americkou ulicí. Ve směru do centra bude linka odkloněna po trase: Mikulášská – Šumavská – Lobezská – U Prazdroje – Anglické nábřeží – Americká. Na objízdné trase bude odbavovat v zastávkách Hlavní nádraží, Železniční poliklinika, Prazdroj a Anglické nábřeží. Zastávka Pařížská ve směru do centra bude pro tuto linku zrušena.

Linka 14 se bude v centru otáčet po trase Anglické nábřeží – Sirková – Mikulášská – U Trati (most Milénia) – Doudlevecká. Na objízdné trase bude odbavovat v přeložené zastávce Pařížská umístěné v Sirkové ulici (před křižovatkou s Americkou ulicí) a v zastávce U Ježíška. Zastávka Prokopova bude pro tuto linku zrušena.

Linka 34 bude odbavovat v přeložené zastávce Pařížská umístěné v Sirkové ulici (před křižovatkou s Americkou ulicí). Linky 35 a 57 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a Sirkovou ulici. Na objízdné trase budou odbavovat v zastávce Anglické nábřeží. Zastávka Pařížská bude pro tyto linky zrušena.

Noční linky N2 a N5 budou obousměrně odkloněny přes Prokopovu ulici a most Milénia.Na objízdné trase budou odbavovat v zastávce U Ježíška. Zastávka Pařížská bude pro tyto linky zrušena. Linky N3 a N6 budou obousměrně odkloněny přes Anglické nábřeží a ulici U Prazdroje. Na objízdné trase budou odbavovat v zastávkách Anglické nábřeží a Prazdroj. Zastávky Pařížská, Hlavní nádraží budou pro tyto linky zrušeny.