Nepomuk otevírá nový přestupní uzel za 25,5 milionu korun

Nepomuk má nový přestupní uzel.

Slavnostního otevření a předání do provozu se ve čtvrtek dočká přestupní uzel Dvorec – Nepomuk. Celý projekt včetně realizace stál 25,5 milionu korun, jeho cílem je zkulturnit celý prostor před nádražím. Podařilo se také vyřešit problém dřívější kumulace osobní a hromadné dopravy, informoval starosta Nepomuku Jiří Švec (ANO).

Zhotovení dopravního uzlu přinese i komfortnější přístup cestujících k vlakům, dále se zde nachází i 18 parkovacích míst pro kola v zastřešeném boxu a cestující mají také možnost občerstvení v městském pohostinství, dříve známém pod názvem hotel Dvorec, které se nachází v přímém sousedství přestupního uzlu.

„Velmi bych si přál, a také se to po této realizaci přestupního uzlu nabízí, i rekonstrukci nádražní budovy, která patří Českým drahám. Přineslo by to i další pozitivní efekt pro cestující veřejnost,“ doplnil starosta Jiří Švec.¨

Celý projekt byl financován částkou 12.8 milionu korun z operačního programu IROP, dále přispěl Plzeňský kraj dotací ve výši 5.2 milionu korun. Zbylou částku 7.5 milionu korun poskytlo město Nepomuk ze svého rozpočtu. Stavbu se podařilo dokončit s měsíčním předstihem oproti původnímu harmonogramu.