Nenechávejte kola napospas zlodějům!

Ať už patříte mezi vášnivé cyklisty nebo si na kole vyjedete jen příležitostně, ujistěte se, že své kolo zamykáte kvalitním zámkem. A to vždy, když jej necháváte bez dozoru – ať už odstavené ve sklepě nebo v garáži, a nebo kdykoliv, kdy venku zastavíte a máte kolo z dohledu. Zlodějům totiž na odcizení nezabezpečeného kola stačí pár sekund, tedy i když se doslova jen na chvilku otočíte. Samotné kolo proto nikdy nenechávejte nezamčené. A to ani v uzamknutém sklepě, zvláště pokud jde o společné prostory domu.

Čím dražší kolo máte, tím více byste měli investovat do kvalitního zabezpečení. Velmi populární jsou nyní skládací cyklozámky vyrobené z vysoce odolné tvrzené oceli. Ta je potažena plastem, který chrání lak kola před poškrábáním. Masivní ocel nabízí mnohem vyšší bezpečnost proti přeříznutí či přestřižení zámku než klasické cyklozámky pouze s ocelovým lankem. Obrovskou výhodou těchto zámků je, že při složení do praktického pouzdra jsou velmi malé a můžete je tak pohodlně vozit všude s sebou – třeba v batohu, nebo přímo na rámu kola.

Existuje samozřejmě i řada běžných cyklozámků v různých délkách, s různými variantami odemykání (na klíč nebo na číselný kód) a v různých cenových relacích. I starší, dosluhující kolo je potřeba zamknout alespoň obyčejným lankovým zámkem. Ten můžete sehnat již od přibližně sta korun. I když se ale rozhodnete pro ten nejmasivnější zámek, jeho cena bude vždy nižší než investice do pořízení nového kola.

Zabezpečte své kolo pro tuto cyklistickou sezónu! Lankové i skládací zámky si můžete vybrat například v e-shopu KLÍČOVÉHO CENTRA.

PR