Nemůžete na Prodanku na náměstí? Sledujte přenos přes internet

z generálky

Už v 19:30 začne na náměstí Republiky v Plzni představení opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. 350 účinkujících, dva koně, kozy a živý volek Bolek. Od pondělí 3. září na náměstí rostlo obrovské panoramatické jeviště, které má po obvodu 60 metrů a kulisy sahají do výšky až 8 metrů. Proto, aby diváci dobře viděli na celou scénu, je jeviště vystavěno stupňovitě od výšky 120 cm až do tří metrů nad zemí. Vedle pódia jsou též dvě velké LED obrazovky, na které bude po celou dobu přenášen děj představení.

Zde nebo zde je možno operu sledovat přes internet.

Diváci budou mít k dispozici k sezení lavice s asi tisícovkou míst. Další prostor je určen pro diváky s vlastní židličkou a ke stání. Připraveny jsou stánky s občerstvením, nápoji i dostatek toalet. Samotné představení začne v 19:30 hodin a potrvá zhruba do 23 hodin. Jedná se o operu v klasickém původním podání z roku 1870, která má tři dějství a dvě přestávky.

Celé představení bude živě přenášeno na FB a YOUTUBE Plzeňského kraje(viz odkazy nahoře). Pro ty, kteří představení nestihnou, se bude v neděli 9. září od 14 hodin ve smyčce do půlnoci vysílat záznam na Plzeň TV.