Němečtí policisté pátrají po totožnosti ženy, která zahynula před 50 lety, vyrůstala prý na Šumavě

foto: Policie ČR

Německá policie hledá svědky, kteří by pomohli objasnit nález lidských kosterních ostatků v lesíku Keilsteriner Hang nedaleko česko-německé hranice. Lebku neznámé ženy tam objevil náhodný svědek už počátkem února roku 2017. I přes rozsáhlé pátrací akce se nepodařilo v okolí nalézt žádné další stopy ani ostatky. Identita osoby tak zůstává neznámá, i když se expertům podařilo částečně zrekonstruovat její podobu. Pravděpodobně se jedná o ženu, která zemřela minimálně už před 50 lety.

Kriminalisté z Regensburgu kontaktovali vědce z Ústavu soudní medicíny Mnichov a také ze Svobodné univerzity Amsterdam s podnětem na rekonstrukci měkkých tkání lebky. Také vědce požádali o zjištění co největšího množství informací k neznámému nálezu. „Znalci uvedli, že se pravděpodobně v případu tohoto kosterního nálezu lebky jedná o ženu, která se mohla narodit v letech 1942 – 1944. Pravděpodobně zemřela v letech 1963 – 1968. Dětství strávila na Šumavě. Poslední léta žila pravděpodobně v Regensburgu,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Vědci také pomohli sestavit možnou podobu ženy z období před její smrtí. „Fotografie jsou úmyslně vypracovány bez vlasů, neboť k nim ani k postavě nejsou žádná relevantní vodítka. Umístění očí, nosu a úst je velmi věrohodné. Nos měla žena hodně výrazný. Kriminalisty zajímá jakákoliv informace k možné totožnosti ženy,“ uvedla k podobě pohřešované mluvčí policie Böhmová s tím, že policie uvítá jakékoliv informace, které by mohly vést objasnění starého a záhadného případu úmrtí.