Nemáme se za co stydět. A fanoušci? Ve Švédsku by se od našich mohli učit, říkali Plzeňané

ilustrační

Přesto, že pro ně zůstalo finále hokejové Ligy mistrů zapovězeno, byli plzeňští hokejisté spokojeni. „Ta soutěž nám strašně dala,“ hodnotili svorně pouť v soutěži, která pro ně skončila po dvou porážkách s Frölundou.

„Narazili jsme na špičkový tým, mrzí nás to hodně, chtěli jsme jít do finále, ale musíme být pokorní a musíme smeknout před sílou soupeře. I přesto, že jsme začátek trochu prochrápali, jsme s nimi dál drželi krok. Méně kazili přihrávky než my. Od druhé třetiny už to ale bylo lepší. Hlavně je to ale zkušenost pro mladé, aby věděli, jak vypadají mladí v zahraničí,“ hodnotil trenér Ladislav Čihák.

Jediný plzeňský střelec v zápase Denis Kindl pak přiznal, že proti tak dobrému týmu asi nikdy nenastoupil. „Nevím, čím to bylo, jestli jsme byli nervózní, ale začátek jsme měli hrozný, vůbec jsme nezachytili jejich tempo a rychle nám dali gól. Chvíli trvalo, než jsme se z toho dokázali otřepat, ale od druhé třetiny už to bylo lepší, mohli jsme i vyrovnat. Musíme však uznat sílu soupeře, asi málokdo z nás hrál proti tak dobrému týmu,“ připustil Kindl.

Přesto, že Plzeň zápas prohrála, sklidila po jeho skončení ovace od fanoušků. „Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit, chtěli jsme se pokusit o malý zázrak. Pro nás by bylo špatně, kdybychom to odevzdali. Tímhle zápasem jsme se připravili i na další utkání v extralize. Všichni fanoušci museli vidět, že jsme bojovali, hráli jsme suprově. Patří jim veliký dík, že nám tleskali vestoje, byly tam i mexické vlny, také po utkání zůstali na místech. To by se lidé ve Švédsku od našich mohli učit. Prostě skvělé,“ prohlásil gólman Dominik Frodl.