Nekvalitní trezory jsou lákadlem pro zloděje

Trezory jsou ideálním způsobem, jak doma bezpečně uložit větší hotovost, důležité dokumenty, drahé šperky a další cennosti. Většina kupujících však neví, jak si takový trezor vybrat. Vlastnosti trezoru nejsou pro laiky na první pohled zřejmé a pokud si vyberete nekvalitní trezor, může být v případě vloupání výsledek horší, než kdybyste vůbec žádný trezor neměli.

Obyčejné trezory se totiž často dají velice snadno otevřít pomocí běžných předmětů, které najdete v každé domácnosti. Trezor tak pouze zloděje upozorní na to, kde najde to nejcennější, co doma máte. Řada lidí také nemá trezory ukotvené k nábytku, podlaze nebo stěně, a nebo je toto ukotvení velice nekvalitní. Zloději si pak často odnesou celý trezor i s cennostmi a v klidu si jej otevřou jinde.

Při nákupu trezoru se proto doporučuje navštívit specializovanou prodejnu a nechat si s výběrem poradit. Prodejce by měl být schopen také doložit bezpečnostní certifikaci trezoru. Necertifikovaným trezorům se raději vyhněte.

Doporučit lze například německého výrobce BURG-WÄCHTER, jehož vysoce bezpečné domácí i komerční trezory jsou používány po celém světě. Nejpopulárnější je řada domácích trezorů CombiLine. Ty jsou cenově dostupné a přitom Vaše cennosti spolehlivě ochrání před zloději i požárem. I proto se v roce 2017 staly v Německu vítězem spotřebitelského testu.

Uvažujete o koupi trezoru? Přijďte si vybrat do KLÍČOVÉHO CENTRA v Plzni. Rádi Vám poradíme!

PR