Několik osob se pobilo za bílého dne na náměstí Republiky

Na místě incidentu na náměstí Republiky zasahovala městská policie. Foto: MP Plzeň

Bitku několika osob, které se do sebe pustily v úterý odpoledne na plzeňském náměstí Republiky ukončil až příjezd strážníků městské policie. Na místě zasahovala i záchranná služba. Rvačka se strhla krátce před 13.30 hodin před bankou Air Bank. U přechodu pro chodce tam pak zůstala ležet na zemi rozrušená pětatřicetiletá žena. A důvod konfliktu? Jedna žena požadovala od druhé navrácení vypůjčené mikiny!

„Strážníci po příjezdu na místo zastihli ženu, která se během komunikace s nimi chovala neklidně. Na místo přivolali záchranáře, kteří ženu převzali k ošetření. Opodál poblíž lavičky postávaly čtyři osoby, které shodně uvedly, že ženu znají od vidění. A protože ji byla zima, půjčila ji devatenáctiletá žena ze skupiny osob svoji mikinu. Když požadovala její navrácení, druhá žena odmítla mikinu vydat a došlo ke vzájemné potyčce,“ popsala incident mluvčí policie Veronika Kuchynková.

Přístroj na alkohol naměřil zajímavou hodnotu. Foto: MP Plzeň

Pětatřicetiletá žena při konfliktu spadla na zem, na což měla vliv i její značná opilost a ztráta rovnováhy. Lékařka požádala hlídku městské policie, aby u ženy provedla dechovou zkoušku na alkohol a orientační test na drogy. „Dechová zkouška měla pozitivní výsledek s hodnotou 2,73 promile alkoholu v dechu. Test na omamné látky byl negativní. Následně bylo rozhodnuto o převozu ženy na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Mikina se vrátila zpět majitelce,“ dodala k případu mluvčí Kuchynková.